czwartek, 18 październik 2018

OSP Sienno uczestnikami kolejnych Festynów dla dzieci

W sobotę, 7 lipca br. po raz czwarty odbył się Festyn Lwa w Rościnnie. Nieco wcześniej odbył się Festyn dla dzieci w Kołybcu.  Na jednym i drugim nie zabrakło druhen i druhów z Sienna.

Co roku uczestniczymy w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Jak zwykle odbywa się wielkie lanie wody z udziałem przede wszystkim najmłodszych uczestników Fetynu. Mali "strażacy" początkowo podchodząc nieco nieśmiało, z czasem stają się odważniejsi - tak jak na strażaków przystało. Dzieciaki mają frajdę, a my satysfakcję.
Podczas Festynu czwórka druhów z OSP w Siennie uczestniczyła w turnieju piłkarskim, którego celem była zbiórka funduszy na leczenie chłopca. Druhowie walczyli na boisku jak prawdziwe lwy.
Duże zaangażowanie ludzi dobrej woli w organizację Festynu pokazuje, że zdrowie drugiego człowieka jest niezwykle wielką wartością. Mały chłopiec dzięki bezinteresownemu wsparciu wielu ludzi może wrócić do zdrowia. Życzymy tego małemu Leonowi z całego strażackiego serca, a rodzicom wytrwałości  w walce o jego zdrowie.

Inne wydarzenie, w którym braliśmy udział to Dzień Dziecka w Kołybcu. W czerwcowe niedzielne popołudnie także udaliśmy się poza teren Gminy Wągrowiec, gdzie tradycyjnie już rozbrzmiewała nasza strażacka syrena ręczna, ustawiony został zbiornik brezentowy, który napełniliśmy wodą, co jak łatwo się domyśleć skutkowało wielkim laniem wody. Wielką atrakcją było wytworzenie średniej piany gaśniczej, w której dzieci się "pluskały".
Nasz sprzęt cieszył się dużym zainteresowaniem, a w związku z piękną pogodą wszystkie dzieci wróciły zmoczone do domu.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Zdjęcia z Festynów znajdują się poniżej:

IV Festyn Lwa w Rościnnie

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Kołybcu