poniedziałek, 17 grudzień 2018

Wypalanie gałęzi i gniazdo os

We wtorek, 14 sierpnia br. druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie zostali zadysponowani do zabezpieczenia miejsca wypalania suchych gałęzi, które wypalane były przez pracowników Nadleśnictwa Durowo.

W godzinach porannych druhowie stawili się na żwirowni w Siennie, gdzie ich zadaniem było kontrolowanie wypalania gałęzi. W tym celu z uwagi na brak zbiornika wodnego w samochodzie, rozstawiony został zbiornik brezentowy, którego wypełniono wodą - tak na wszelki wypadek. Obecny na miejscu samochód p. poż. z Nadleśnictwa gwarantował podanie wody, gdyby sytuacja stwarzała zagrożenie. Działania na miejscu trwały około dwóch godzin. Po zakończonych czynnościach przez leśników miejsce wypalania zostało przelane wodą.
Jeszcze przed południem zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Przysieczynie. Zbudowane przez owady gniazdo w budynku mieszkalnym i ich obecność w pobliżu ludzi stwarzała na tyle duże zagrożenie, że niezbędna była interwencja strażaków. Tam dokonaliśmy usunięcia gniazda i po ustnym przekazaniu miejsca zdarzenia zakończyliśmy działania.