niedziela, 18 listopad 2018

OSP Sienno gościło uczniów i przedszkolaków

W poniedziałek, 29 października br. zorganizowane zostały spotkania z przedszkolakami z Sienna, a następnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Siennie. Tradycyjne już spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych.

Chwilę po godz. 8.00 udaliśmy się do oddziału przedszkolnego znajdującego się tuż przy naszej remizie. Tam czekały na nas dzieciaki, które przywitały nas bardzo ciepło. Przeprowadzona pogadanka miała na celu przypomnienie najmłodszym numerów alarmowych oraz sprzętu jaki straż pożarna wykorzystuje w działaniach ratowniczych. Dzieciaki chętnie odpowiadały na pytania druhen i druhów jak i odwrotnie.
W podziękowaniu za wizytę dzieciaki odwdzięczyły się głośnym: Dziękujemy.
Następnie do naszej remizy przyszła kolejna grupa, tym razem nieco starszych dzieciaków z klad 0-3. Z uwagi na starszy wiek słuchaczy pytania dotyczące straży były już nieco bardziej wymagające ze strony druhów z Sienna. Dzieciaki jednak poradziły sobie z zadaniem celująco. Znały odpowiedzi na wszystkie kierowane do nich pytania.
Podczas spotkań wszyscy uczniowie mogli założyć ubranie specjalne, w które strażak ma obowiązek ubrać się podczas zdarzeń. Furorę jednak robił hełm strażacki, który trafił na głowę każdego dziecka, jeśli tylko miało na to ochotę.