Currently are one guest and no members online

poniedziałek, 17 grudzień 2018

Ćwiczyliśmy wraz z plutonem powiatowym

W sobotę, 24 listopada br. alarmowo zostaliśmy zadysponowani do ćwiczeń taktyczno-bojowych w byłej rzeźni w Wągrowcu. Łącznie w działaniach uczestniczyło osiem zastępów straży.

Głównym założeniem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości bojowej Jednostek OSP wchodzących w skład tzw. plutonu powiatowego w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego.  Ćwiczenia miały także charakter sprawdzenia umiejętności współdziałania Jednostek ochrony przeciwpożarowej w działaniach gaśniczych, stąd też przybyłe na miejsce zastępy zostały przydzielone do ustalonych na miejscu odcinków bojowych, a następnie sprawdzona została koordynacja działań.
Dwa odcinki bojowe działały w natarciu na palący się dach byłej rzeźni, a trzeci skoncentrowany był na zaopatrzeniu wodnym. Ćwiczenia przebiegły w sposób sprawny. Na zakończenie działań została podsumowana współpraca pomiędzy jednostkami i wysunięte wnioski.
W działaniach udział brało około 40 strażaków: z JRG Wągrowiec, OSP Wągrowiec, OSP Gołańcz, OSP Skoki, OSP Sienno, OSP Kaliszany i OSP Rąbczyn.