Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 50

W tym tygodniu 240

W tym miesiącu 818

Razem 43217

Currently are 13 guests and no members online

Zobacz także
piątek, 15 listopad 2019

Zestaw ratownictwa medycznego w naszej OSP

W środę, 20 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie mające na celu przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie. Sprzęt, który otrzymaliśmy został zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 organizowanego przez wągrowieckie starostwo.

W spotkaniu uczestniczyli Tomasz Kranc - Starosta wągrowiecki, Michał Piechocki - Wicestarosta, Radosław Kubisz - sekretarz, bryg. Zbigniew Dziwulski - Komendant KP PSP w Wągrowcu oraz druh Dariusz Jahnz reprezentujący OSP w Siennie.
W skład zestawu o jaki wnioskowaliśmy wchodzą między innymi: Torba PSP-R1, nosze typu deska, zestaw szyn Kramera oraz defibrylator AED.
Dzięki operatywności, podjęciu wspólnych, zintensyfikowanych działań oraz nastawieniu na realizację zamierzonych celów przez druhów naszej OSP udało się pozyskać sprzęt, który będzie służył mieszkańcom powiatu wągrowieckiego. Jednym z założeń projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Zestaw ten świetnie nada się do realizacji tego zadania w trakcie organizowanych szkoleń.
Warto także zauważyć, że na co dzień sprzęt ten będzie wykorzystywany przez druhów z OSP w Siennie w działaniach ratowniczych, dzięki czemu podniesie on możliwości gotowości operacyjnej Jednostki OSP.
Więcej na: https://www.wagrowiec.pl/541,aktualnosci?tresc=9658
Zdjęcia: archiwum starostwa wągrowieckiego