poniedziałek, 17 czerwiec 2019

W Siennie przywitano samochód pożarniczy

W sobotę, 30 marca br. przed remizą strażacką w Siennie odbyło się historyczne wydarzenie - został oficjalnie powitany samochód pożarniczy marki STAR 1142 CJ.

Samochód średni gaśniczy GBA 2,5/24, który po wielu latach starań został zakupiony ze środków budżetu Gminy Wągrowiec doczekał się godnego powitania. W tym tak ważnym dla nas dniu swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości i przyjaciół sienneńskiej braci strażackiej, którzy razem z nami świętowali.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się:
Przemysław Majchrzak - Wójt Gminy Wągrowiec
Jerzy Łukaszczyk - Przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec
kpt. Michał Mulka - Z-ca Komendanta KP PSP w Wągrowcu
Łukasz Wiatrowski - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wągrowcu
Radosław Sierpowski - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Wągrowcu
Piotr Kaczmarek - Radny Rady Powiatu Wągrowieckiego
Anna Majer - Radna Rady Gminy Wągrowiec
oraz sołtysi okolicznych wsi w osobach Radosława Ewertowskiego, Jana Kaniewskiego oraz Krzysztofa Majera.
Po rozpoczęciu uroczystości przez prowadzącą druhnę Patrycję Kantorską, druh Dariusz Jahnz - Naczelnik OSP w Siennie, złożył meldunek druhowi Łukaszowi Wiatrowskiego o gotowości rozpoczęcia uroczystości przekazania samochodu pożarniczego dla naszej straży. Następnie głos zabrał druh Marian Wieścicki - Prezes Zarządu OSP w Siennie, który powitał wszystkich gości.
Podczas uroczystości nastąpiło poświęcenie samochodu pożarniczego przez kapelana strażaków ks. Piotra Kalinowskiego w asyście druha Mariana Wieścickiego. W dalszej części Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy dokonali oficjalnego przekazania kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego na ręce prezesa zarządu OSP w Siennie, a ten na ręce kierowcy druha Marka Kamińskiego.
W trakcie sobotniego wydarzenia zaproszeni goście zabierając głos docenili wkład pracy druhów włożony w renowację pojazdu, który został zakupiony na początku grudnia zeszłego roku. Jednocześnie zauważyli, że pojazd ten znacząco przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych wsi i będzie ważnym ogniwem w zabezpieczeniu operacyjnym Gminy Wągrowiec.
Jednym z ostatnich punktów oficjalnej części uroczystości było zapoznanie się zaproszonych gości z samochodem i jego wyposażeniem.
Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście wraz z druhnami i druhami z naszej Jednostki udali się na przygotowany posiłek przez jak zwykle niezawodne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Siennie. Bardzo Paniom dziękujemy, jak zwykle spisały się na medal.