Currently are one guest and no members online

sobota, 21 wrzesień 2019

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Kaliszanach

W niedzielę, 28 kwietnia br. w Kaliszanach odbyły się uroczystości związane z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka.

Jak co roku jest to czas związany z nadaniem odznaczeń oraz z przyznaniem wyróżnień członkom ZOSP RP jak i Jednostkom OSP.
Podczas uroczystości młodzi adepci pożarnictwa ślubowali na sztandar ZOSP RP. Wśród młodych druhów znalazło się dziewięcioro z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Siennie oraz trzynaścioro OSP w Runowie.
Za działalność na rzecz pożarnictwa w 2018 roku oraz za zaangażowanie w codzienne życie macierzystej Jednostki OSP Honorowym Tytułem Strażak roku 2018 uhonorowana została nasza Druhna Patrycja Kantorska.  Tytułem Działacz roku 2018 odznaczony został Druh Dariusz Jargusz z OSP w Runowie.
Gratulujemy Druhnie Patrycji i Druhowi Darkowi. Wyraźnie zaskoczeni i wzruszeni odebrali nagrody z rąk starosty wągrowieckiego Tomasza Kranc i druha Łukasza Wiatrowskiego – Prezesa zarządu oddziału miejsko-gminnego ZOSP RP w Wągrowcu.
W trakcie uroczystości odznaczono za wysługę lat Druhów z Jednostek OSP Gminy Wągrowiec.
Zaproszeni Goście zabierając głos dziękowali strażakom ochotnikom za zaangażowanie w działalność przeciwpożarową oraz życzyli wytrwania w tym co robią, bo służą przede wszystkim lokalnej społeczności.
Po zakończeniu uroczystości Goście zostali zaproszeni na poczęstunek.