czwartek, 18 kwiecień 2024

Strażacy z Sienna na warsztatach

W sobotę, 12 września br. w powiecie gnieźnieńskim w miejscowości Jankowo Dolne odbyły się warsztaty dla Jednostek OSP, które wyraziły chęć udziału w takim przedsięwzięciu. Nie zabrakło przedstawicieli z naszej OSP.

W ćwiczeniach w zdecydowanej większości udział wzięli druhowie z jednostek OSP mających swoje siedziby na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Jedyną OSP spoza powiatu sąsiadującego z naszym powiatem była Jednostka OSP z Sienna.
Druhowie wstawili się o godz. 8.00 przy Zespole Szkół w Jankowie Dolnym, gdzie przećwiczono postępowanie z osobami zarażonymi COVID-19, jak też udzielanie im pierwszej pomocy przedmedycznej. W dalszej kolejności zaprezentowano posługiwanie się narzędziami hydraulicznymi i gaśnicami w symulowanych pożarach. W trakcie praktyk poruszono także temat organizacji zaopatrzenia wodnego oraz postępowania z substancjami niebezpiecznymi.
Po zakończeniu ćwiczeń uczestników zajęć zaproszono na posiłek.
Więcej na: gniezno112.pl

Zdjęcie dzięki uprzejmości gniezno112.pl