czwartek, 02 maj 2024

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze za nami

W gorącą niedzielę, 26 czerwca w Łeknie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze na poziomie gminnym. Do udziału we wszystkich kategoriach przystąpiło łącznie siedemnaście drużyn, w tym dwie reprezentowały Sienno.

Zawody rozpoczęły się tuż po godz. 13.00. Na starcie jako pierwsze stawiły się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze i rozpoczęły tzw. ćwiczenie bojowe. Następnie rozegrana została sztafeta pożarnicza wśród drużyn młodzieżowych. W tej kategorii udział wzięły cztery drużyny.
Kolejną konkurencją w jakiej zaprezentowały się drużyny biorące udział w Zawodach to sztafeta pożarnicza w kat. C Kobiety. Do zawodów w tej kategorii przystąpiły trzy drużyny.
W kat. A czyli w kat. mężczyzn do zawodów przystąpiło dziesięć ekip, Podobnie jak w kategorii kobiet najpierw odbyła się sztafeta pożarnicza, a po niej ćwiczenie bojowe.
Podczas oficjalnego zakończenia zawodów, sędziowie podziękowali za sportową rywalizację wszystkim drużynom. Liczył się start w zawodach, a nie sam wynik. Tym bardziej, że zawody odbyły się pierwszy raz od trzech lat - z uwagi pandemię nie były organizowane.
Niemniej jednak zwycięzcom w poszczególnych kategoriach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie na szczeblu powiatowym.