czwartek, 02 maj 2024

Niebezpieczny początek wakacji

Pierwszego dnia lipca br. przez teren Powiatu Wągrowieckiego przeszła silna wichura wraz z opadami deszczu, która w głównej mierze spowodowała przewracanie się drzew oraz łamanie konarów. Strażacy pracy mieli bardzo dużo.

W piątkowe popołudnie syreny alarmowe zawyły w wielu Jednostkach straży pożarnych w Powiecie Wągrowieckim. Stanowisko kierowania komendanta powiatowego przyjęło niemal dwieście zgłoszeń. Głównie dotyczyły powalonych drzew i złamanych konarów, ale były też przypadki uszkodzonych dachów budynków.
Straż pożarna w Siennie została dysponowana do zdarzeń trzynastokrotnie - głównie do usunięcia konarów i drzew z jezdni. Pracy było sporo, gdyż z uwagi na wiele podobnych zdarzeń na terenie Gminy momentami był problem z dostępnością sił i środków. Na szczęście wszystkie zagrożenia przez posiadających odpowiedni sprzęt i będących w pełnej gotowości strażaków zostały usunięte. Działania zastępów straży trwały do wczesnych godzin porannych.