Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 26

W tym tygodniu 104

W tym miesiącu 732

Razem 29373

Currently are 12 guests and no members online

Zobacz także
piątek, 20 lipiec 2018

Ochotnicy się szkolą

W sobotę, 10 marca br. Druhny i Druhowie z Sienna zebrali się w swojej strażackiej remizie w celu szkolenia się w zakresie sprawiania linii ssawnej.

W strażackim fachu najważniejsze jest sprawne działanie na wypadek zagrożonego życia, zdrowia lub mienia innych ludzi. Stąd też, aby ta sprawność była zachowana należy ciągle ćwiczyć.
Poświęcony czas w marcowe sobotnie popołudnie miał na celu doskonalenie się w jednym z najważniejszych stanowisk podczas dużych pożarów - stanowiska wodnego. Głównym założeniem ćwiczeń było przypomnienie poprawnego sprawiania linii ssawnej - od smoka ssawnego do pompy wraz z odpowiednim zabezpieczeniem liną wszystkich odcinków.
Duże zainteresowanie ćwiczeniami przełożyło się na wysoką frekwencję uczestników. Szkolenie rozpoczęło się od teoretycznego przypomnienia sprawiania węży ssawnych, po czym przeszliśmy do praktycznego wymiaru ćwiczeń, gdzie druhowie pracując w rotach choć raz musieli poprawnie sprawić stanowisko.
Cieszy fakt, że druhowie chcą stale podnosić swoje umiejętności. W planach są kolejne spotkania szkoleniowe, dzięki czemu służyć to będzie nie tylko nam, ale także przełoży się to na bezpieczeństwo mieszkańców całej Gminy.