Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 15

Wczoraj 24

W tym tygodniu 15

W tym miesiącu 665

Razem 30268

Currently are 19 guests and no members online

Zobacz także
poniedziałek, 20 sierpień 2018

Druhowie rozpoczęli Szkolenie podstawowe OSP

W piątek, 16 marca br. rozpoczęło się tegoroczne Szkolenie Podstawowe OSP. Druhowie podczas trwania szkolenia zapoznają się z teoretycznymi i praktycznymi aspektami służby w strukturach ochotniczych straży.

Odbycie szkolenia jest obowiązkowe dla tych druhów, którzy planują brać udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Odpowiednio przeszkoleni druhowie są niezwykle ważnym elementem w zabezpieczeniu podległego terenu, gdyż najczęściej stanowią siłę tzw. pierwszego rzutu, czyli są na miejscu zdarzenia jako pierwsi. To od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo mieszkańców, ich życia, zdrowia oraz mienia, dlatego też do ich odpowiedniego przeszkolenia przykłada się szczególną uwagę.
Piątek i sobota, 23 i 24 marca br. poświęcone zostały na przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu aparatów, ich bezpiecznego użytkowania oraz eksploatacji. W dalszej części weekendowego szkolenia druhowie nauczyli się sprawiać drabinę nasadkową oraz budować stanowisko na drabinie nasadkowej.
Sobota to także czas, w którym druhowie w pełnym umundurowaniu i aparatach wchodzili do pomieszczenia zadymionego ze sztucznymi przeszkodami w celu odnalezienia osoby poszkodowanej. Ćwiczenia te miały odtworzyć warunki pożaru wewnętrznego. Przyznać należy, że druhowie spisali się całkiem nieźle.
Na koniec weekendowych zajęć druhowie zapoznali się z zasadami rozmieszczenia linii wężowych na klatce schodowej. Poznanie tych zasad jest niezwykle ważnym elementem, by zapewnić bezpieczeństwo ratownikom i poszkodowanym podczas ich ewakuacji z budynku.
Szkolenie potrwa do 12 maja br. Przed druhami jeszcze dużo pracy. My będziemy relacjonować je na bieżąco.