Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 15

Wczoraj 24

W tym tygodniu 15

W tym miesiącu 665

Razem 30268

Currently are 21 guests and no members online

Zobacz także
poniedziałek, 20 sierpień 2018

Nowy sprzęt na wyposażeniu OSP w Siennie

Z wielką satysfakcją informujemy - bo jest to zasługa wielu osób i wspólny sukces wszystkich strażaków-ochotników z OSP w Siennie - że dokonaliśmy zakupu sprzętu w postaci pompy zanurzeniowej.

 

Pompa zanurzeniowa 50 QDFU 450 Professional produkowana przez firmę OMNIGENA o wydajności 320 l/min, maksymalna wysokość podnoszenia 12 metrów o mocy 450 W jest już na wyposażeniu naszej straży.
Tym większa duma jest z tego powodu, że pieniądze na zakup sprzętu pochodzą z ekwiwalentów druhów, którzy brali udział w zeszłorocznych zdarzeniach na terenie Powiatu Wągrowieckiego.
Wszyscy druhowie biorący udział w poszukiwaniach w Kobylcu oraz w ćwiczeniach pożaru lasu w Grzybowie solidarnie zrzekli się wynagrodzenia za poświęcony czas i wkład osobowy podczas tych zdarzeń. Dzięki temu, godnemu do naśladowania postępowaniu, mamy to, co na co czekaliśmy od dawna.
Nowa pompa przede wszystkim zwiększa nasze możliwości operacyjne. Sprzęt ten wykorzystuje się w zalanych pomieszczeniach wewnątrz domów czy gospodarstw, gdzie nie można użyć sprzętu spalinowego. Pompa wyposażona jest w silnik elektryczny pracujący pod napięciem 230 V, a więc może być wykorzystywana wszędzie tam, gdzie w pobliżu znajduje się gniazdko z prądem.
Rozwijamy się - jest to mały krok, choć już kolejny biorąc pod uwagę to, co chcemy osiągnąć. W tej chwili bierzemy także udział w konkursie organizowanym przez WFOŚiGW w Poznaniu w celu pozyskania pompy do wody brudnej i zanieczyszczonej oraz agregatu prądotwórczego, które jeszcze bardziej podniosą mobilność działań naszej Jednostki. Ogłoszenie wyników za niecały miesiąc, więc jeśli uda nam się pozyskać kolejny sprzęt na pewno o tym poinformujemy.
W tym miejscu wszystkim druhom z OSP w Siennie składamy wielkie podziękowania za to, że podjęli inicjatywę i przystali na propozycję zakupu pompy. Pamiętajcie, że będzie to służyć wszystkim mieszkańcom Sienna, jak i okolicznych wsi.