Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 15

Wczoraj 24

W tym tygodniu 15

W tym miesiącu 665

Razem 30268

Currently are 20 guests and no members online

Zobacz także
poniedziałek, 20 sierpień 2018

Dzień gospodarczy w Siennie

W niedzielę, 8 kwietnia br. członkowie OSP w Siennie przybyli do swojej remizy po to, aby omówić sprawy organizacyjne związane z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka, które w tym roku odbędą się w Siennie oraz żeby przeprowadzić tzw. Dzień gospodarczy.

Punkt o godz. 15.00 korzystając ze wspaniałej pogody rozpoczęliśmy krótką odprawę, podczas której zapadły pierwsze ustalenia i podział obowiązków związanych z organizacją Obchodów Dnia Strażaka. Wiemy już kto w tym dniu będzie dysponował czasem, kto będzie odpowiedzialny za zabezpieczenie, kto dostąpi zaszczytu niesienia sztandaru, kto będzie odpowiedzialny za posiłki.
Po kolejnych 30 minutach przystąpiliśmy do zaplanowanego "dnia gospodarczego". Jako, że frekwencja była imponująca mogliśmy wykonać szereg prac, które przy mniejszej liczbie osób nie byłyby możliwe. Pracy było dużo, jednak dobra organizacja, koordynacja i współpraca pozwoliła wykonać znacznie więcej pracy niż było to w planach. Ostatecznie tytaniczna praca została wykonana za co wielkie podziękowania dla tych druhen i druhów, którzy zechcieli przybyć na spotkanie. Na Was zawsze można liczyć.
Przycięcie gałęzi drzew mieszczących się na terenie szkoły przy głównej drodze, oczyszczenie rynien OSP z igliwia i innych pozostałości roślinnych, zamiatanie remizy i terenu przyległego do remizy oraz posprzątanie śmieci, które znajdowały się w okolicy remizy to tylko część prac jakie udało się nam wykonać.
Przed nami jeszcze dużo pracy, ale przy tak wspaniałej grupie młodych ludzi, którzy uczciwie pracują na wspólny sukces i osiągnięcie zamierzonego celu, wykonywanie tego pracy nie jest obowiązkiem, ale zwyczajnym działaniem dla dobra nas wszystkich. A zrealizowanie zamierzonego celu, który sobie postawiliśmy może nastąpić znacznie szybciej niż by mogło się wydawać.
Jeszcze raz, DZIĘKUJEMY.

 

Już teraz zapraszamy na Gminne Obchody Dnia Strażaka,

które rozpoczną się Mszą Św. w kaplicy pw. NSPJ w Przysieczynie

w dniu 29 kwietnia br. o godz. 14.00,

a następnie będą kontynuowane w Siennie.