Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 26

W tym tygodniu 104

W tym miesiącu 732

Razem 29373

Currently are 16 guests and no members online

Zobacz także
piątek, 20 lipiec 2018

Gminne Obchody Dnia Strażaka w Siennie

W niedzielę, 29 kwietnia br. odbyła się ważna uroczystość dla strażaków z Gminy Wągrowiec, bowiem na placu przy remizie strażackiej w Siennie przeprowadzony został uroczysty apel z okazji Miejsko-Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.

 

Uroczysty apel poprzedzony został Mszą Św., którą odprawił ks. proboszcz Sławomir Komorski w kaplicy pw. NSPJ w Przysieczynie. Następnie poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście przenieśli się na miejsce oficjalnych uroczystości, tj. na plac przed siennieńską strażnicę.
Przemarsz na uroczysty apel poprowadził druh Dariusz Jahnz - Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie, który pełnił także funkcję dowódcy uroczystości. Po złożeniu meldunku druhowi Andrzejowi Kuraszkiewiczowi - Przewodniczącemu Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego, odśpiewano Hymn Państwowy.
Prowadząca uroczystość druhna Patrycja Kantorska - sekretarz OSP w Siennie, poprosiła o głos druha Łukasza Wiatrowskiego - Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Wągrowcu, który powitał zaproszonych gości w osobach:
Pana Tomasza Kranca - Starostę Wągrowieckiego,
Pana Przemysława Majchrzaka - Wójta Gminy Wągrowiec,
Pana Jerzego Łukaszczyka - Przewodniczącego Rady Gminy Wągrowiec,
st. bryg. Zbigniewa Dziwulskiego - Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu,
mł. kpt. Michała Mulkę - p. o. Z-cy Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu,
Druha Radosława Sierpowskiego - Komendanta Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Wągrowcu,
Druha Zenona Urbańskiego - Honorowego Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wągrowcu,
Panią Elżbietę Głowaczewską - z-cę dyrektora Szkoły Podstawowej w Siennie,
Pana Jana Kaniewskiego - Radnego Gminy Wągrowiec,
Pana Krzysztofa Majer - sołtysa wsi Sienno
Panią Annę Majer - Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej ZOSP RP powiatu Wągrowieckiego.
Uroczystość związana z Obchodami Dnia Strażaka to także możliwość odznaczenia i wyróżnienia druhów. Po wyczytaniu nazwisk przez prowadzącą uroczystość następowało przekazanie medali i wyróżnień.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że tytuł Honorowej Jednostki OSP za rok 2017 przypadł Ochotniczej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Nagrodę w imieniu druhów z tej Jednostki odebrał druh Zbyszko Sygierycz - Prezes OSP w Wągrowcu.
Tytuł Działacza Roku 2017 otrzymał druh Szymon Hekiert z OSP w Pawłowie Żońskim. Nagrodę wyróżniony odebrał osobiście z rąk druha Radosława Sierpowskiego - Komendanta Miejsko - Gminnego, Przemysława Majchrzaka - Wójta Gminy Wągrowiec oraz druha Zbigniewa Cholewińskiego.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, wszyscy obecni mogli skorzystać z kuchni przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siennie przy współpracy z druhnami naszej straży. Doszły do nas słuchy, że bardzo smakowało. Jednocześnie dziękujemy Paniom z KGW, które poświęciły swój wolny czas po to, by uświetnić uroczystość smakowitym jedzeniem.