Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 26

W tym tygodniu 104

W tym miesiącu 732

Razem 29373

Currently are 17 guests and no members online

Zobacz także
piątek, 20 lipiec 2018

"Młodzieżówka" już trenuje

W czwartek, 10 maja br. odbył się pierwszy trening przygotowujący Młodzieżową Drużynę Pożarniczą przy OSP w Siennie do Zawodów Sportowo - Pożarniczych, które w tym roku odbędą się 24 czerwca w Wągrowcu.

 

Jak co roku, pierwsze treningi są dość ogólne, ale jednocześnie już nastawione na osiągnięcie określonych celów podczas Zawodów. Oprócz poznania się grupy startującej w Zawodach, istotna jest także współpraca wewnątrz niej, bo każdy z członków drużyny musi wiedzieć o tym, że osiągnięcie wyniku grupy zależy od każdego z jej członków i od sposobu wykonania zadania.
Młodzi adepci pożarnictwa poznali sprzęt pożarniczy jaki jest wykorzystywany podczas Zawodów, uczyli się rozwijać w prawidłowy sposób węże. W ramach treningu kondycyjnego, po omówieniu istoty biegu sztafetowego, przeprowadzono trening podawania prądownicy, która podczas Zawodów pełni funkcję pałeczki sztafetowej.
Już w najbliższym czasie do treningów przystąpią także mężczyźni w kat. A oraz kobiety w kat. C. Jak zwykle liczymy na dobre wyniki.