Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 7

Wczoraj 26

W tym tygodniu 104

W tym miesiącu 732

Razem 29373

Currently are 20 guests and no members online

Zobacz także
piątek, 20 lipiec 2018

Pożar lasu w Siennie

Spokój niedzielnego, słonecznego popołudnia, 13 maja br., zakłócił dźwięk syreny strażackiej przy remizie w Siennie. Alarm wywołany został przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania w Państwowej Straży Pożarnej, a przyczyną był pożar lasu w naszej miejscowości.

Niezwłocznie poinformowani druhny i druhowie z naszej straży udali się pod strażnicę w celu potwierdzenia gotowości do wyjazdu alarmowego. Po kontakcie z dyżurnym SK, który poinformował o dokładnym miejscu pożaru, zastęp udał się na pod wskazane miejsce.
Tam paliła się ściółka leśna na ok. 2 ha. Z uwagi na duży obszar palącej się powierzchni, jak i brak w pobliżu hydrantów (dodatkową wodę czerpano jedynie z płytkiego stawu przy pomocy pompy pływającej), do działających na miejscu zastępów straży z JRG i OSP w Wągrowcu oraz OSP w Siennie dołączyła także cysterna z wągrowieckiej straży, a decyzją dowódcy przystąpiono do przetłaczania wody. Wodę w natarciu na palącą się powierzchnię podawały cztery roty.
Działania te okazały się być na tyle skuteczne, że pożar zlokalizowano i przystąpiono do dogaszania. Cała akcja trwała około dwóch godzin, a w działaniach udział brało ponad dwudziestu ratowników.
Na miejsce przybyła także Policja oraz Nadleśnictwo Durowo.
Po zakończonych działaniach wróciliśmy do remizy, aby uporządkować sprzęt oraz samochód.