Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 13

Wczoraj 34

W tym tygodniu 118

W tym miesiącu 471

Razem 95178

Currently are 19 guests and no members online

Zobacz także
czwartek, 13 czerwiec 2024

Druhny zakończyły szkolenie podstawowe OSP

18 maja br. zakończyło się szkolenie podstawowe OSP. Kurs trwający niemal dwa miesiące został zakończony egzaminem praktycznym, który został zaliczony z wynikiem pozytywnym przez cztery druhny z OSP w Siennie.

 
Druhny uczęszczały na szkolenie od 22 marca br. Przeszły kolejne etapy szkolenia, m. in. zapoznanie się ze sprzętem ratowniczym użytkowanym przez straż pożarną, zabezpieczenie ratownika na drabinie, prawidłowe rozwinięcie linii głównej i gaśniczej, poznały podstawowe zasady BHP obowiązujące podczas działań ratowniczych. Ponadto pozyskały wiedzę w zakresie posługiwania się środkami łączności oraz musiały pozytywnie zaliczyć komorę dymową w Pile.
Oprócz pozyskanej wiedzy praktycznej jednym z elementów zaliczenia szkolenia było poznanie wiedzy teoretycznej, która została zweryfikowana poprzez kurs e-learningowy.
Gratulujemy Druhnom ukończenia szkolenia. Życzymy Wam dalszego rozwoju w dziedzinie jaką jest pożarnictwo. Cały czas musicie pamiętać o tym, że to piękna, ale i bardzo wymagająca służba. Kosztująca wiele wyrzeczeń, ale też dająca wiele satysfakcji.