Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 13

Wczoraj 34

W tym tygodniu 118

W tym miesiącu 471

Razem 95178

Currently are 4 guests and no members online

Zobacz także
czwartek, 13 czerwiec 2024

Pożar w Dniu Dziecka

Sobotnie popołudnie, 25 maja br. było bardzo aktywne dla druhen i druhów z Siennieńskiej strażnicy. Podczas udziału w organizowanym przez sołectwo Łaziska Dniu Dziecka, zastęp naszej OSP został zadysponowany do pożaru.

Podczas udziału w festynie z okazji Dnia Dziecka w Łaziskach, tuż przed rozpoczęciem gier i zabaw dla dzieci przygotowanych przez naszą straż, otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w miejscowości Sieńsko. Sześcioosobowy zastęp udał się niezwłocznie na miejsce zdarzenia, gdzie po rozpoznaniu stwierdzono pożar stogu słomy oraz właściciela, który na własną rękę próbuje dokonać jego ugaszenia.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpiono do gaszenia palących się balotów słomy dwoma prądami wody. Między innymi ze względu na brak możliwości zasilania z sieci hydrantowej, dyżurny stanowiska kierowania zadysponował na miejsce zdarzenia także GCBA z JRG w Wągrowcu. Siły i środki były wówczas wystarczające, co skutkowało szybkim dogaszeniem pożaru.
Po zakończonych działaniach zastęp udał się na kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka, tym razem do pobliskiej Długiej Wsi. Jak co roku dzieciaki przywitały zaprzyjaźnionych druhów uśmiechami od ucha do ucha. Od strażaków dla dzieci czekały specjalne atrakcje.