wtorek, 16 kwiecień 2024

Zawody sportowo-pożarnicze w Siedleczku

W niedzielę, 30 czerwca br. odbyły się coroczne zawody sportowo-pożarnicze na poziomie gminnym. Do rywalizacji stanęło siedemnaście drużyn podzielonych na trzy kategorie.

W każdej z tych trzech kategorii swoją drużynę wystawiła OSP w Siennie. W ten niezwykle upalny dzień, oprócz rywalizacji z innymi drużynami, druhny i druhowie walczyli także ze słońcem, które niemiłosiernie grzało!
Zawody oficjalnie rozpoczęły się o godz. 13.30. Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od startu najmłodszych - w kategorii MDP. Następnie do walki o zwycięstwo stanęły drużyny seniorskie.
Ostateczne wyniki są zadowalające, choć mogłyby być lepsze. Gratulacje przede wszystkim należą się drużynie młodzieżowej z Sienna, gdyż zwyciężyła w swojej kategorii. Ten fakt cieszy tym bardziej, że ostatniej wygranej MDP przy OSP w Siennie trudno szukać w ostatnich latach.
W kat. C zwyciężyła drużyna z Łekna, za nią uplasowała się drużyna z Sienna, a na najniższym stopniu podium stanęły druhny z OSP w Ochodzy.
W kat. A najlepsza okazała się drużyna z Łekna. Kolejne miejsca na podium zostały wywalczone przez drużyny z Wągrowca i Runowa. Czwarte miejsca zajęła drużyna z Sienna.
Po zawodach, druhowie zasmakowali strażackiej grochówki oraz skosztowali kawy i ciasta. Serdecznie dziękujemy gościnnym mieszkańcom Siedleczka za organizację zawodów oraz za wspaniałą atmosferę, którą zapamiętamy na długo.