piątek, 29 marzec 2024

Wrześniowy festyn w Przysieczynie

W sobotę, 7 września br. odbył się festyn dla mieszkańców sołectw Czekanowo i Przysieczyn, w którym swój udział mieli także druhowie z OSP w Siennie.

Nasi druhowie przybyli na festyn, ku uciesze najmłodszych, dużym czerwonym samochodem. Dzieciaki zainteresowane tak dużym pojazdem podbiegły do samochodu, by zapoznać się z nim od zewnątrz i od środka.
Najmłodsi mogli zapoznać się nie tylko z samochodem, ale też poznać przybyłych strażaków i  zapytać ich z czym wiąże się działalność w straży.
Strażacy cierpliwie udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania, jednocześnie dając możliwość tradycyjnego "lanią wodą", co jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Festyn był także możliwością zaprezentowania się druhów z MDP przy OSP w Siennie, którzy w ramach przygotowań do Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych przeprowadzili ćwiczenie bojowe przed szerszą publicznością uzyskując czas na bardzo wysokim poziomie, co dobrze rokuje przed zawodami.
Podczas festynu losowane były nagrody, zbierano pieniądze na remont dachu kaplicy w Przysieczynie i można było zjeść kiełbaski z grilla, bigos, pierogi czy poznańskie pyry z parownika z gzikiem.
Innymi atrakcjami były sikawka konna z OSP w Sarbii oraz alkogogle, które udostępniła wągrowiecka Policja.