Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 34

Wczoraj 60

W tym tygodniu 251

W tym miesiącu 34

Razem 90618

Currently are 2 guests and no members online

Zobacz także
piątek, 01 marzec 2024

Przedszkolaki w naszej OSP

W piątkowy poranek, 15 listopada br. druhny z naszej OSP udały się na spotkanie z przedszkolakami z przedszkola w Siennie. Radość dzieciaków na widok strażaków w ich przedszkolu była duża.

Dzieciaki chętnie współpracowały, uczyły się i nie raz błysnęły wiedzą ku zaskoczeniu przedstawicieli naszej straży. Głośno, jednym tchem potrafiły wymienić numery alarmowe służb ratowniczych oraz znały odpowiedź na pytania, czym zajmuje się straż pożarna i jakie cechy powinien posiadać strażak.
Dzięki fantomowi pozyskanemu niedawno przez naszą OSP, dzieci mogły nauczyć się podstaw zewnętrznego masażu serca, a także ćwiczyły układanie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej. Dzieciakom bardzo podobały się ćwiczenia praktyczne, więc jako nagrodę miały możliwość zapoznania się z samochodem pożarniczym oraz remizą naszej straży.
Dziękujemy przedstawicielom przedszkola za możliwość przybycia i przeprowadzenie pogadanki. Jak są one ważne przekonujemy się wówczas, kiedy zachodzi potrzeba udzielenia pomocy innej osobie.