Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 10

Wczoraj 34

W tym tygodniu 115

W tym miesiącu 468

Razem 95175

Currently are 4 guests and no members online

Zobacz także
czwartek, 13 czerwiec 2024

Druhowie sprawdzili nową pompę

W niedzielę, 17 listopada br. zorganizowane zostały ćwiczenia OSP w Siennie. W ćwiczeniach udział wziął jeden zastęp złożony z druhów wchodzących do JOT.

Założenia ćwiczeń związane były ze sprawieniem linii ssawnej zakończonej smokiem ssawnym, całość zabezpieczona liną. Następnie podłączenie linii do pompy do wody brudnej i zanieczyszczonej. Do nasady wylotowej podłączono węże tłoczne 110. Z uwagi niski stan wody w stawie, na którym przeprowadzano ćwiczenia, woda pobierana ze stawu wracała z powrotem do zbiornika. Dzięki temu mogliśmy zrealizować cel ćwiczeń zapobiegając utracie wody w stawie.
Przy okazji ćwiczeń sprawiania linii ssawnej, sprawdzono nową pompę, także pod kątem obsługi, którą otrzymaliśmy z dofinansowania z MSWiA. Działa bez zarzutu i miejmy nadzieję, że nas nie zawiedzie podczas ewentualnych działań ratowniczych.
Ćwiczenia miały jeszcze jeden cel do zrealizowania. Dotyczyły sprawdzenia możliwości pobierania wody ze stawu na wypadek organizacji zaopatrzenia wodnego w razie pożaru na terenie Sienna i pobliskich wsi.