poniedziałek, 23 maj 2022

Strażacy uratowali zwierzę ze studni

W sobotę, 5 września br. w godzinach przedpołudniowych druhowie z Sienna zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia. Osoba zgłaszająca poinformowała służby ratownicze o kocie w studni w miejscowości Czekanowo. Na miejsce zadysponowana została także JRG z Wągrowca.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono, że zwierzę znajduje się w ok. 10 metrowej studni, na szczęście nie w wodzie. Nie było możliwości, by kot opuścił to miejsce bez pomocy strażaków. Podjęto próbę wydostania kota. Finalnie niezbędne okazało się użycie aparatu UODO, w który wyposażony był ratownik opuszczony do studni na linie przy użyciu trójnogu ratowniczego.
Kot cały i zdrowy podziękował strażakom... ucieczką. Akcja ratowania zwierzęcia trwała ponad godzinę.