piątek, 19 kwiecień 2024

Festyn STRAŻnicy EKOLOGII

W niedzielę, 12 września br. odbył się Festyn pod nazwą STRAŻnicy EKOLOGII zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Siennie przy współudziale Przyjaciół naszej straży.

Tematem przewodnim była ekologia, dbanie o czystość środowiska, w tym  także segregacja odpadów. W ramach Festynu osoby przybyłe miały możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach ekologicznych, w których można było zdobyć cenne nagrody.
Dzieciom czas umilali zaproszeni animatorzy z Grupy animacyjnej BiT z Gołańczy, dmuchańce oraz możliwa była przejażdżka na kucykach Pani Sandry Białobrzeskiej ze stajni Goodwill z Przysieczyna. Poza tym przy użyciu hydronetek można było trenować celność do tarcz nalewowych oraz w praktyce użyć prawdziwej prądownicy strażackiej. Tutaj wielkim zaangażowaniem wykazali się najmłodsi przedstawiciele naszej OSP, co zasługuje na szczególne słowa podziękowań.
Wielką atrakcją dla dzieci, szczególnie dziewcząt, okazały się także kolorowe warkoczyki wplatane we włosy przez Panią Edytę Szczepaniak z firmy Magia Fryzur oraz malowanie twarzy przez naszą Druhnę Agnieszkę Kamińską, które - niemal bez przerwy - cierpliwie wykonywały dzieła sztuki na twarzach i głowach dzieci. Słodkie pyszności przygotowane przez nasze Druhny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tak zresztą jak cały festyn, który przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.
W tym miejscu warto podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się choćby w najmniejszym stopniu do zorganizowania Festynu. Wielką pracę wykonali członkowie naszej OSP na długi czas przed rozpoczęciem festynu - od narodzenia się pomysłu po jego organizację. Podziękowania kierujemy również do Państwa Katarzyny i Łukasza Ciszewskich z firmy Wędliny Tradycyjne z Długiej Wsi, do Sołtysa Wsi Sienno i Długa Wieś Pana Radosława Ewertowskiego, do Dyrektor SP w Siennie Pani Iwony Radke za użyczenie boiska szkolnego oraz do KGW w Siennie za udostępnienie namiotu.