sobota, 27 kwiecień 2024

Niebezpieczny luty

W ostatnich dniach doszło do bardzo niebezpiecznych anomalii pogodowych nie tylko na terenie Powiatu Wągrowieckiego. Wielokrotnie syreny strażackie biły na alarm. Na szczęście najgorsze wydaje się, że jest za nami.

Luty 2022 r. był miesiącem rekordowym, jeśli chodzi o interwencje związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów na terenie Polski. Interwencje strażaków stających do walki z żywiołem wydawały się, że nie mają końca. W Powiecie Wągrowieckim interwencje podejmowano ponad 200 razy. Strażacy interweniowali w przypadku powalonych drzew, zerwanych linii energetycznych, ale także przy uszkodzonych dachach. Zdarzały się także interwencje związane z dostarczeniem prądu poprzez agregaty prądotwórcze dla osób podłączonych do koncentratorów tlenu.
"Wszystkie ręce na pokład" - tak można określić działania strażaków z PSP jak i Jednostek OSP, którzy ramię w ramię usuwali zagrożenia, by tak szybko jak to tylko możliwe przywrócić przejezdne drogi oraz zabezpieczyć dachy budynków mieszkalnych i gospodarczych.