piątek, 26 kwiecień 2024

STRAŻnicy EKOLOGII

W sobotę, 17 września br. odbył się po raz drugi Festyn STRAŻnicy EKOLOGII, który zorganizowany został przez Druhny i Druhów z OSP w Siennie.

Głównym celem festynu było zwrócenie uwagi na kwestie związane z ochroną środowiska i przypominanie najmłodszym, ale też ich rodzicom jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Niesprzyjająca aura pogodowa nie była w stanie przeszkodzić nam w realizacji wszystkich założeń i celów festynu.
W ramach przygotowanych konkursów festynowych przeprowadzone zostały konkurencje, których nagrodami były różnego rodzaju przedmioty stojące na straży naszego bezpieczeństwa, w tym czujki tlenku węgla. Posiadając je możemy być pewni, że ten niebezpieczny gaz nam nie grozi, a obdarowanym życzymy, aby czujki te nigdy się nie załączyły.
Dzieci natomiast czerpały przyjemność z zabaw przeprowadzonych przez animatorkę, mogły zapoznać się ze sprzętem strażackim, lać wodę z prawdziwej prądownicy, sprawdzić jak działa hydronetka oraz ćwiczyć celność do tarcz nalewowych. Kolejka dzieci ustawiła się także po to, by dać sobie pomalować twarz różnokolorowymi farbkami.
Każdy uczestnik festynu mógł skosztować kiełbasę z grilla, grochówkę, a na deser spróbować coś słodkiego.