Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 37

Wczoraj 60

W tym tygodniu 254

W tym miesiącu 37

Razem 90621

Currently are 23 guests and no members online

Zobacz także
piątek, 01 marzec 2024

Podsumowanie roku 2022

Rok 2022 okazał się być rekordowym pod względem ilości wyjazdów do zdarzeń Jednostki OSP w Siennie. Łączny czas udziału w zdarzeniach to 32 godz. i 17 min. Krótkie podsumowanie w artykule.
Ilość zdarzeń, w których udział brali strażacy z Sienna liczyła trzydzieści cztery, na które to składało się pięć pożarów i dwadzieścia dziewięć miejscowych zagrożeń.
Suma wszystkich druhów z Sienna biorących udział w zdarzeniach liczyła 169 osób, co daje średnio na wyjazd blisko pięciu druhów.
W 2022 r. OSP w Siennie brała udział w pięciu pożarach na terenie Gminy Wągrowiec i miasta Wągrowca. Zdarzenia miały miejsce w styczniu, lutym, czerwcu, październiku i grudniu. Do najtragiczniejszego w skutkach doszło w miejscowości Przysieczyn, gdzie w pożarze budynku wielorodzinnego zginęła jedna osoba przebywająca w jednym z mieszkań. W działaniach udział brało pięć zastępów straży pożarnej.
Z kolei w grudniu zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia w miejscowości Wągrowiec, gdzie spaleniu uległa hala z płyty warstwowej oraz dwa namioty z plandeki. Wewnątrz znajdowało się sześć łodzi. W walce z żywiołem udział brało osiem zastępów straży pożarnej.
Pozostałe zdarzenia to pożar sadzy w budynku jednorodzinnym, pożar trawy oraz pożar pozostałości roślinnych.
Licznik miejscowych zagrożeń, w których udział brała OSP w Siennie zatrzymał się na dwudziestu dziewięciu zdarzeniach. Najwięcej wyjazdów było w lipcu – 15, kolejne w lutym – 10, w styczniu – 2 i po jednym w sierpniu i we wrześniu. Zdecydowana większość z nich dotyczyła usuwania skutków silnego wiatru, które miały miejsce na terenie Gminy Wągrowiec jak i samego miasta oraz z uszkodzeniami budynków, głównie dachów, po przejściu nawałnic.
Poza tym strażacy z Sienna wzięli udział w dwóch ćwiczeniach organizowanych przez PSP oraz w trzech kolejnych organizowanych we własnym zakresie, m. in. na terenie firmy H+H w Przysieczynie.
Druhny i Druhowie z Sienna odbyli także kilka pogadanek z uczniami Szkoły Podstawowej i przedszkola w Siennie oraz z mieszkańcami pobliskich wsi. Pogadanki miały miejsce także podczas udziału w różnego rodzaju festynach organizowanych na terenie Gminy Wągrowiec. Jeden z takich festynów został zorganizowany już po raz drugi przez OSP w Siennie na terenie przylegającym do szkoły.