piątek, 19 kwiecień 2024

Zajęcia sportowe dla najmłodszych

W dniu 14 stycznia br. Ochotnicza Straż Pożarna w Siennie zorganizowała dla najmłodszych wszystkich chętnych dzieci zajęcia sportowe. Jest to pierwsza tego typu akcja, która w planach ma być kontynuowana.

Z uwagi na liczną obecność dwadzieścioro pięcioro dzieci zajęcia zorganizowane zostały na zewnątrz, na placu przy remizie. W tym celu, wykorzystując całkiem przyjemną aurę pogodową przygotowano tor przeszkód składający się z takich elementów jak równoważnia, przejście pod poprzeczką, slalom, przenoszenie piłeczek czy zakręcanie śrubek.
Nie zabrakło także konkurencji strażackich takich jak łączenie węży i podłączanie prądownicy. W międzyczasie oczekując na swoją kolej w konkurencjach sprawnościowych dzieci wykonywały ćwiczenia i bawiły się na pobliskim placu zabaw.
Wszystkim towarzyszyły dobre humory i hart ducha. Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach i zabawach. Pod koniec zajęć dzieci marszem przeszły do remizy w celu zapoznania się ze strażackim wozem oraz jego wyposażeniem, a przy okazji odwiedziły naszą remizę.
Na koniec miały czas na integrację i wspólną zabawę, a rodzicom zostały przedstawione dalsze plany działania.
O kolejnych spotkaniach będziemy informować poprzez naszą stronę na Facebooku. Zachęcamy do śledzenia i dołączenia do nas.