czwartek, 25 kwiecień 2024

Pożar garażu i samochodu

W dniu 30 stycznia br. o godzinie 19.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru garażu w miejscowości Długa Wieś. Według osoby zgłaszającej wewnątrz miała znajdować się butla z mieszanką gazów propan-butan.

Niezwłocznie zastęp OSP udał się na miejsce, gdzie zgłoszenie zostało potwierdzone. Pożar obejmował pomieszczenie garażowe przylegające do budynku mieszkalnego i warsztatu. Na miejscu obecna była Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Wągrowca, która prowadziła działania gaśnicze. Po przeszukaniu pomieszczeń zlokalizowano trzy butle 11 kg z propan-butanem, które wyniesiono poza budynek.
Działania gaśnicze prowadzone były z użyciem dwóch rot - w obronie pobliskich budynków i w natarciu na palący się obiekt.
Spaleniu uległ także samochód osobowy znajdujący się w pobliżu garażu. Został on z niego wyciągnięty przed przyjazdem JOP przez właściciela, jednak pożar zdążył strawić już znaczną jego część i w konsekwencji nie udało się go uratować.
Działania trwały ok. 2,5 godziny. Na miejscu działały 4 zastępy straży i 13 strażaków.