piątek, 26 kwiecień 2024

Pożar warsztatu w Wągrowcu

W sobotę, 4 marca br., w godzinach wieczornych doszło do pożaru warsztatu w Wągrowcu. Na miejscu działało sześć zastępów straży.

Dyżurny Stanowiska Kierowania KP w Wągrowcu otrzymał informację o pożarze budynku, który pojawił się w pobliżu zabudowań mieszkalnych. Na miejsce niezwłocznie skierowane zostały zastępy JRG w Wągrowcu oraz pobliskie OSP z Wągrowca, Łekna i Sienna.
Po dojeździe na miejsce zdarzenie zostało potwierdzone. Wewnątrz budynku nie było osób poszkodowanych. Podano prąd wody na palący się budynek, a jednocześnie działano w obronie budynku mieszkalnego. Działania te okazały się skuteczne, bowiem dom udało się uratować.
Po lokalizacji pożaru przystąpiono do dogaszania. Podczas działań konieczne było użycie aparatów OUDO, sprzętu oświetleniowego i oddymiającego. Wyniesiono także na zewnątrz budynku butle z gazem.
W walce z pożarem walczyło ok. 25 strażaków.