sobota, 20 kwiecień 2024

Pierwsze spotkania MDP w tym roku

Wraz z początkiem wiosny ruszyła planowana akcja zainteresowania najmłodszych mieszkańców Sienna i okolicznych wsi ochotniczym pożarnictwem.

Stąd też w dniach 24 marca oraz 1 kwietnia odbyły się spotkania Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, na których młodzi adepci sztuki pożarniczej dowiedzieli się czym zajmuje się Ochotnicza Straż Pożarna oraz zapoznali się z wyposażeniem naszej remizy strażackiej. Ustalono również zasady obowiązujące wszystkich członków MDP, zaś celem postawionym na najbliższy czas jest udział w Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

W dalszej części zajęć rozpoczęto naukę rozwijania i zwijania węży, której opanowanie jest podstawą umiejętnością sztuki pożarniczej.

Następne spotkanie zaplanowano na wtorek, 4 kwietnia br. o godz. 16.00, na które zapraszamy wszystkich chętnych chcących dołączyć do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy naszej OSP.