sobota, 27 lipiec 2024

Szkolenie z zakresu KPP

W miesiącu maju odbyło się szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W szkoleniu tym uczestniczyło trzech członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie. Egzamin potwierdzający umiejętności odbył się w ostatnią niedzielę.

Dwie druhny i jeden druh z OSP w Siennie zdecydowali się podwyższyć swoje kwalifikacje. Skorzystali więc ze zorganizowanego w Mieścisku szkolenia obejmującego blisko 70 godzin zajęć o charakterze praktycznym kończącym się egzaminem. Nabyte umiejętności z pewnością będą pomocne podczas udziału w działaniach ratowniczych.
Tym samym, potencjał jednostki zwiększył się do dziewięciu osób, które posiadają uprawnienia w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Pomoc udzielana przez strażaków w zakresie działań medycznych staje się coraz częstsza. To właśnie ta formacja wspiera zespoły ratownictwa medycznego. Strażacy będąc na miejscu jako pierwsi zabezpieczają osoby poszkodowane w pierwszej fazie działań, a następnie przekazują je jednostkom działającym w ramach PRM.
Poniżej mały wycinek w postaci fotorelacji z przebiegu szkolenia: