wtorek, 22 październik 2024

Jubileuszowe zawody powiatowe w Skokach

W niedzielne popołudnie, 29 września br., stadion piłkarski przy ul. Parkowej w Skokach stał się areną zmagań strażaków-ochotników w XX jubileuszowych Powiatowych Zawodach sportowo-pożarniczych.

Celem organizacji zawodów jest podtrzymywanie tradycji związanej z tym wydarzeniem, podnoszenie sprawności fizycznej druhen i druhów oraz integracja braci strażackiej.
Do Skoków przybyły drużyny OSP z terenu powiatu wągrowieckiego, które są aktualnymi zwycięzcami eliminacji na etapach gminnych.

Drużyny startowały w przewidzianych dla siebie kategoriach, tj. kat. A Seniorzy, kat. C Kobiety oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze podzielone na dwie odrębne (kat. dziewcząt i kat. drużyny mieszane).

Nie brakowało emocji, pasji i zaangażowania uczestników. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała widać było gołym okiem, że nikt nie przyjechał tu oddać zwycięstwa bez walki.

Licznie zebrani na stadionie kibice drużyn, stanowiący co do istoty duże wsparcie dla wszystkich zawodników biorących udział w zawodach, oczekiwali na najbardziej widowiskową „bojówkę”. I się doczekali.

Emocji nie brakowało do samego końca. Ostatecznie wśród drużyn młodzieżowych najlepsze okazały się dziewczęta z OSP w Popowie Kościelnym (jedyna drużyna w swojej kategorii) oraz OSP z Łekna.

W kategorii kobiet prym wiodła drużyna z Łekna. Druhny z Sienna sklasyfikowane zostały na trzecim miejscu.
W kategorii mężczyzn najlepsza okazała się drużyna z Czerlina i była bezkonkurencyjna w zestawieniu.
Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania za walkę pozostałym drużynom.